Klienci Indywidualni

Mamy do zaoferowania państwu organizację wycieczek zagranicznych jak i krajowych

Grupy zorganizowane

Organizujemy wyjazdy dla grup zorganizowanych

Dzieci i młodzież

Zajmujemy się także organizacją wycieczek dla dzieci i młodzieży

czwartek, 19 styczeń 2023 08:27

Sardynia – wyspa skarbów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyjazd na Sardynię

Sardynia – wyspa skarbów.

 

 

Ramowy program wyjazdu:

 

I dzień

 Zbiórka przy ul. Ks. Sambora w Szczecinie. Przejazd autokarem w kierunku lotniska w Berlinie. Odprawa na lotnisku i i wylot do Olbii. Przylot na lotnisko w Olbii. Przejazd autokarem w kierunku hotelu Valledorii , zakwaterowanie, nocleg.

 

II dzień

Śniadanie, dzień przeznaczony na relaks i plażowanie, nocleg.

 

III dzień

Rano po śniadaniu wyjazd autokarem z hotelu, przejazd autokarem do Cala Dragunara. Rejs statkiem do Grotta di Nettuno (Jedna z najpiękniejszych jaskini krasowych w całej Europie. Jej wiek szacuje się na 130 milionów lat.). Z okolicy jaskini można podziwiać wyspę Foradada (słynną z filmu Hrabia Monte Christo). Następnie rejs statkiem do Alghero, które nazywane jest Barcelonetą, czyli małą Barceloną. Do dziś możemy tu spotkać mieszkańców posługujących się językiem katalońskim, a nazwy ulic w wielu miejscach są zapisane w dwóch językach - włoskim i katalońskim. Zwiedzanie miasta, m.in.: mury obronne, wieże obronne - Torre di Sulis o de l’Esperò Reial i Torre Porta a Terra, via Carlo Alberto, katedra Santa Maria (z zewnątrz). Spacer promenadą Lungomare Barcellona. Po południu przejazd do Castelsardo, zwiedzanie miasta, m.in.: Piazza del Novecentenario z piękną panoramą na okolice, Castello dei Doria, Roccia dell’Elefante (uformowana w naturalny sposób skała, która przypomina słonia). Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

 

IV dzień

Śniadanie, dzień przeznaczony na relaks i plażowanie, nocleg.

 

V dzień 

Rano po śniadaniu, przejazd autokarem do Nuoro i zwiedzanie Museo del Costume Nuoro (muzeum etnograficzne, w którym znajduje się, największy na wyspie, zbiór eksponatów związanych z życiem dawnej sardyńskiej wioski, w tym wiele typowych sardyńskich strojów). Przed południem przejazd autokarem w góry Gennargentu do Orgosolo, ze słynnymi muralami, które wplatają w swe treści opowieści o bandytach, zemście i relacjach społecznych mieszkańców na przestrzeni wieków. Spacer po mieście. Przejazd do górskiej osady w Supramonte i udział w „Fiesta Agroturismo” (canto a tenore – sardyński śpiew tenorowy, wpisany na listę UNESCO - https://www.youtube.com/watch?v=z-m3V1cwnPY tradycyjne potrawy i wino Cannonau di Sardegna), Następnie przejazd do miejscowości Mamoiada, która zasłynęła dzięki Mamuthones (przebierańcom w grubych owczych skórach i groźnych, ciemnych, wykonanych z drewna maskach, którzy paradują uliczkami podczas regionalnych świąt. Towarzyszą im często zwinni Issohadores, ubrani na czerwono w białych maskach). Spacer po mieście. Wieczorem, powrót do hotelu, nocleg.

 

VI dzień

Po śniadaniu, przejazd autokarem z hotelu w kierunku Doliny Nuraghi. i zwiedzanie: Sant Andrea Priu (stanowisko archeologiczne, pochodzące jeszcze z czasów neolitu - 500-2900 r. p.n.e.), największej budowli megalitycznej - Nuraghe Santu Antine (zbudowana przez cywilizację nuragijską, między XVII a XV w. p. n. e.), bazyliki Trinita di Saccargia. Po południu przejazd do Sassarii – stolicy północnej części wyspy. Zwiedzanie miasta, m. in.: fontanna Rosello (symbol miasta i architektury Sassarii), katedra San Nicola, Piazza d’Italia. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

 

VII dzień

Rano, po śniadaniu, wymeldowanie z hotelu. Ok. godz. 8.30 przejazd autokarem w kierunku  najbardziej wysuniętego na północ wyspy miasteczka - Santa Teresa di Gallura. Spacer na przylądek Capo Testa, gdzie w krajobrazie dominują przede wszystkim bajeczne formy skalne, granitowe skały i przepiękne plaże z widokiem na sąsiednią Korsykę. Przejazd na lotnisko w Olbii, odprawa, wylot z Olbii,  przylot na lotnisko w Berlinie. Powrót autokarem do Szczecina, w miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.  

 

Uwagi:

- należy zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty,

 

 

 Cena zależna jest od liczby uczestników, terminu, indywidualnych życzeń klienta i kalkulowana jest na zapytanie.

 

 

                                  

 

 

 

                                               Zapraszamy do udziału!

Czytany 2452 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2023 09:44

Zapraszamy do kontaktu!

*

Jeżeli potrzebujesz pomocy możesz skontaktować się z nami korzystając z poniższych opcji.

 

Odwiedź biuro

Biuro Podróży i Turystyki GLOBTOUR
Al. Papieża Jana Pawła II 32
70-453 Szczecin
Czynne: od pon do pt w godz. 9.00-17.00

Nr konta w Alior Bank – rachunek zł:
78 2490 0005 0000 4530 4943 2691
Nr konta w Alior Bank – rachunek euro:
PL57 2490 0005 0000 4600 7834 5524
SWIFT/BIC: ALBPPLPW

 

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z poniższych numerów:

Tel. +48 91 43 44 206
Tel. +48 91 43 43 173
Fax. +48 91 48 91 122

 

Napisz do nas

Zbigniew Głąbiński
- dyrektor

Aleksandra Wronkiewicz - biuro@globtour.pl - 
- wycieczki w kraju, wycieczki szkolne, zielone szkoły,
kolonie, obozy w kraju i zagranicą, zimowiska, grupy przyjazdowe, sprzedaż biletów autokarowych

Dominika Rosiak - info@globtour.pl - 
- wycieczki krajowe i zagraniczne dla klientów indywidualnych, ubezpieczenia, karty EURO <26 i ISIC,
- wycieczki zagraniczne dla grup, pielgrzymki